Tanja Vogrin je ob študiju germanistike v Mariboru končala srednjo glasbeno šolo iz petja in harfe, študij pa nadaljevala na Univerzi za glasbo v avstrijskem Gradcu (solopetje pri profesoricah Annemarie Zeller in Joanni Borowski-Isser, ter harfo pri Evi Hoffellner, Arcoli Clark in Ágnes Polónyi). Na isti ustanovi je leta 2009 z odliko zaključila tudi magistrski študij koncertnega petja. Iz ljubezeni do predklasične glasbe se vseskozi izpopolnjuje pri priznanih specialistih, na opernih deskah
pa je debitirala kot Dido v baročni operi »Dido in Enej« H. Purcella (Theater im Palais, Graz). Aktivno se ukvarja z raziskovanjem zgodovinskih tehnik petja, odrske baročne gestike in igranja na historične tipe harf, zadnje čase pa se posveča predvsem poustvarjanju generalnega basa 17. stoletja. Je ena redkih interpretov po svetu, ki ob harfi tudi pojejo, in edina Slovenka, ki igra na triredno baročno harfo. Solistično in v komornih sestavih redno koncertira po Evropi, kot članica ansamblov
Austrian Baroque Connection, Cortesia, Catkanei, musica cubicularis in Musicke's Pleasure Garden pa tudi snema za različne založbe, radio in televizijo - tako doma kot v tujini. Poučuje na GŠ Slovenj Gradec in Konservatoriju Maribor, njeni učenci pa že dosegajo uspehe v mednarodnih merilih.
Vstopnina za izve: 10€ (1/2ure pred koncertom v Muzeju baroka)
Podlaga za obvestilo je spremenjeni Zakon o elektronskih komunikacijah (Uradni list št. 109/2012; v nadaljevanju ZEKom-1), ki je začel veljati v začetku leta 2013. Prinesel je nova pravila glede uporabe piškotkov in podobnih tehnologij za shranjevanje informacij ali dostop do informacij, shranjenih na računalniku ali mobilni napravi uporabnika.
Kaj so piškotki?
Piškotki so majhne datoteke, pomembne za delovanje spletnih strani, največkrat z namenom, da je uporabnikova izkušnja boljša.
Piškotek običajno vsebuje zaporedje črk in številk, ki se naloži na uporabnikov računalnik, ko ta obišče določeno spletno stran. Ob vsakem ponovnem obisku bo spletna stran pridobila podatek o naloženem piškotku in uporabnika prepoznala.
Poleg funkcije izboljšanja uporabniške izkušnje je njihov namen različen. Piškotki se lahko uporabljajo tudi za analizo vedenja ali prepoznavanje uporabnikov. Zato ločimo različne vrste piškotkov.
Vrste piškotkov, ki jih uporabljamo na tej spletni strani
Piškotki, ki jih uporabljamo na tej strani sledijo smernicam:
Tovrstni piškotki omogočajo uporabo nujno potrebnih komponent za pravilno delovanje spletne strani. Brez teh piškotov servisi, ki jih želite uporabljati na tej spletni strani, ne bi delovali pravilno (npr. prijava, nakupni proces, ...).
2. Izkustveni piškotki
Tovrstni piškotki zbirajo podatke, kako se uporabniki vedejo na spletni strani z namenom izboljšanja izkustvene komponente spletne strani (npr. katere dele spletne strani obiskujejo najpogosteje). Ti piškotki ne zbirajo informacij, preko katerih bi lahko identificirali uporabnika.
3. Funkcionalni piškotki
Tovrstni piškotki omogočajo spletni strani, da si zapomni nekatere vaše nastavitve in izbire (npr. uporabniško ime, jezik, regijo) in zagotavlja napredne, personalizirane funkcije. Tovrstni piškotki lahko omogočajo sledenje vašim akcijam na spletni strani.
4. Oglasni ali ciljani piškotki
Tovrstne piškotke najpogosteje uporabljajo oglaševalska in družabna omrežja (tretje strani) z namenom, da vam prikažejo bolj ciljane oglase, omejujejo ponavljanje oglasov ali merijo učinkovitost oglaševalskih akcij. Tovrstni piškotki lahko omogočajo sledenje vašim akcijam na spletu.
Nadzor piškotkov
Za uporabo piškotkov se odločate sami. Piškotke lahko vedno odstranite in s tem odstranite vašo prepoznavnost na spletu. Prav tako večino brskalnikov lahko nastavite tako, da piškotkov ne shranjujejo.
Za informacije o možnostih posameznih brskalnikov predlagamo, da si ogledate nastavitve.